İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aileler Yarışıyor 25 Haziran 2019 TRT 1’de Saat Kaçta?

Saat : 20:00 – 23:30 (210 dakika)
Tür : Eğlence

Aileler Yarışıyor 25 Haziran 2019 Saat Kaçta?

Türkiye’de Efsane olmuş yarışmalardan bir tanesi de Aileler Yarışıyor programı çok seviliyor, aynı zamanda çok sevilen oyuncu ve sunucu Ufuk Özkan yarışmaya ayrı bir hava veriyor ve eğlenceli çok neşeli dakikaları ekranda izleyenler ile buluşturuyor.

Efsane olmuş bir yarışmanın aynı zamanda hiç akıllardan çıkmayan bir de sloganı var tabi ‘Yüz kişiye sorduk…’ kelimesi hiç bir zaman akıllardan çıkmadı, çok sürpriz hediyeler dağıtan ve büyük ödülü olan Aileler Yarışıyor, artık evlerde aileden biri gibi olması ile gönüllerde ayrı bir yer etmiş yarışma programı olmayı başarmıştı..

Aileler Yarışıyor 25 Haziran 2019 Saat Kaçta
Aileler Yarışıyor 25 Haziran 2019 Saat Kaçta

TRT 1 Yayın Akışı

02:20 KALK GİDELİM

06:10 BABA CANDIR

09:00 HANGİMİZ SEVMEDİK

12:10 KALK GİDELİM

15:25 SEKSENLER

17:35 MUHTEŞEM KRALİÇE

18:55 DOĞRUSU NE?

19:00 ANA HABER

20:00 Aileler Yarışıyor 25 Haziran 2019 Saat Kaçta?

23:35 VUSLAT

TRT 1 Yayın Akışı Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin ilk ulusal televizyon kanalı olan TRT 1, 31 Ocak 1968 tarihinde yayın yapmaya başlamıştır. Ana binası Ankara’da yer alan kanal, İTÜ TV’nin ardından Türkiye’de kurulan ikinci televizyon kanalı olsa da ulusal düzeyde yayın yapan ilk kanal olması sebebiyle televizyonculuk tarihi açısından son derece önemli bir yere sahiptir.

TRT 1’in açılımı ise “Türkiye Radyo ve Televizyonu 1. kanalı” şeklindedir. Kanalın ilk genel müdürlüğünü Adnan Öztrak üstlenmiştir. İlk yayın ise Ankara merkez binasından Nuran Devres’in spikerliğinde gerçekleştirilmiştir. 1976 senesinde ilk renkli yayının gerçekleştirildiği TRT 1, 1982’de kısmen, 1984’te ise tamamıyla renkli yayına geçmiştir. Kanalın yüksek çözünürlük kalitesindeki HD yayınları ise 19 Mayıs 2012’de başlamıştır. Günümüzde dünya çapında hizmet veren bir televizyon kanalı olan TRT 1 “Türkiye’nin Bir Numaralı Kanalı” sloganıyla sadece TÜRKSAT uydusu üzerinden değil aynı zamanda Tivibu, D-Smart, Digitürk, Kablo TV ve Teledünya gibi ücretli yayın platformları aracılığıyla da izleyiciyle buluşmaya devam etmektedir.

Türk televizyonculuğunun ilk naklen spor yayını da TRT 1 ekranlarından yapılmıştır. Karşıyaka – İstanbulspor maçıyla televizyon tarihimizdeki spor yayıncılığında bir ilk gerçekleştirilmiş ve sonrasında İzmir’deki Akdeniz Oyunları naklen TRT 1’den yayımlanmıştır. Tarihi boyunca pek çok spor karşılaşmasının yayıncılığını üstlenen TRT 1, aynı zamanda bir dönemin kültür sanat hayatında önemli yer edinen Eurovision şarkı yarışmasının da yayıncısıydı.

TRT 1 yayın akışı geçmişte sadece spor programları ve Eurovision yayınlarıyla sınırlı değildi, kanal bir dönemin hayatını önemli ölçüde etkilemiş pek çok diziye ve programa da akışında yer vermişti. Yeditepe İstanbul, Koçum Benim, Yedi Numara, Şaşıfelek Çıkmazı, Varsayalım İsmail, Küçük Ağa, Kuruluş – Osmancık, Perihan Abla, Gülşen Abi gibi TRT 1 dizileri 2000 ve öncesi döneme damga vurmuştu. Bir efsane niteliği kazanmış TRT 1 programları arasında ise Adile Naşit ile Uykudan Önce, Erkan Yolaç ile Evet Hayır, Aileler Yarışıyor gibi yapımlar bulunuyordu.

Kanalın yakın döneme damga vuran ve seyircilerin beğenisini kazanan dizilerine bakıldığında ise Leyla ile Mecnun, Diriliş Ertuğrul, Yedi Güzel Adam, Şubat, Avrupa Avrupa, Sakarya Fırat, Zoraki Başkan, Ramazan Güzeldir, Seksenler, Zengin Kız Fakir Oğlan, Payitaht Abdülhamid gibi yapımları görmek mümkündür. Özellikle Leyla ile Mecnun ile birlikte yeniden eski başarılı günlerini yakalayan ve çok izlenen diziler üretmeyi başaran TRT 1 haftalık yayın akışı ile her kitleden seyirciye hitap etmeyi başararak önemli bir çıkışa imza atmıştır. Kanalda yayımlanan Dünya Kupası ve UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası gibi turnuvalar ve bu turnuvaların eleme maçları da seyircilerin rağbet gösterdiği yayınlar arasındadır.

Haber programlarından gündüz kuşağı programlarına, sevilen dizilerden canlı spor karşılaşmalarına kadar pek çok farklı içeriğin yer aldığı “TRT 1’de bu akşam neler var?” diye merak ediyorsanız tvyayinakisi.com tarafından sağlanan yayın akışı listesine göz atabilir, bu listeden hangi dizinin ya da programın saat kaçta başladığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca TRT 1 ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum olarak yayın akışı sayfası üzerinden paylaşabilir ve kanala puan vererek TRT 1 hakkındaki kişisel değerlendirmenizi yapabilirsiniz. En sevdiğiniz dizi ve programlarınızı kaçırmamak için kişiselleştirilmiş yayın akışı özelliğinden faydalanabilir ve favori kanallarınızdaki içeriklerin yayın gününü ve başlama saatini önceden öğrenebilirsiniz. Bu sayede kişisel işlerinizi favori yapımların yayın saatine göre ayarlayarak günlük programınızı daha etkin bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Kaynak: www.tvyayinakisi.com/trt-1-yayin-akisi

Yorumlar kapatıldı.